Livres anciens Illustrés modernes Estampes

Mardi 07 Mars 2023 à 14h

Lot 28

(Livre illustré du XVI siècle) PANVINIO (Onofrio) Fasti et triumphi Rom[ani] a Romulo rege usque ad Carolum V. Caes. Aug. sive Epitome Regum, Consulum, dictatorum, magistror[um] equitum, tribunorum militum consulari potestate, censorum, Imp[eratorum] & aliorum magistratuum Roman[orum] cum orientalium tum occidentalium, ex antiquitatum monumentis maxima cum fide ac diligentia desumpta (...). Additae sunt suis locis Imp[eratorum] & orientalium, & occidentalium verissimae icones, ex vetustissimis numismatis quam fidelissime delineatae. Ex Musaeo Iacobi Stradae Mantuani, civis Romani, antiquarii Venice, Mantuani, 1557.
In-folio, vélin ancien.

Onofrio Panvinio (1529-1568) Humaniste et homme de bien, Augustinien, conservateur de la Bibliothèque Vaticane et de celle Alexandre Farnèse.
Illustre-toi dépression de 200 petites figures tout au long du texte., qui est imprimé en rouge et noir.
Graesse, V, 123.

Estimation : 500 € à 700 €
Adjugé : 400 €